Yurt dışında dil eğitimi almak, artık Türkiye’de yabancı dil eğitimi almak kadar kolay. Her yaş grubundan katılımcı, anadili ya da ikinci dili İngilizce olan ülkelerde konaklayarak İngilizceyi özümseme fırsatına erişebilir. 1992 yılından bu yana bu fırsatı sunan IH’ın yurt dışı eğitim danışmanlığı ile Türk öğrenciler farklı kültürel koşullarda İngilizceyi vatanında öğrenirler. British Council, English UK, Quality English, ACCET gibi bulundukları ülkelerde dil eğitimi standartlarını belirleyen kurumlardan resmi akreditasyona sahip IH’ın danışmanları, yurt dışı eğitimi almak isteyen kişiler ile görüşür ve ihtiyaçlarına göre en uygun program belirlenir.

Öğrencilerimize Verilen Hizmetler
  • Eğitim programları hakkında ücretsiz danışmanlık.
  • Doğru okul, program ve konaklama seçimine yardımcı olmak.
  • Öğrenciye uygun olan dil okulunun belirlenmesi
  • Okulla öğrenci arasındaki tüm yazışmaların yürütülmesi.
  • Başvuru ve vize işlemlerinin takibi.
  • Öğrenciye gideceği ülkedeki yaşam hakkında gerekli bilginin gidiş öncesi verilmesi.
  • Öğrencilerimize yurt dışındaki eğitim süreçlerinde destek olmak.

Konaklama Çeşitleri
Yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti veren IH, eğitim alınacak yurt dışı dil okulları dışında konaklama seçenekleri de sunar.

  • Aile yanında konaklama
  • Yurtta konaklama
  • Otelde konaklama seçenekleri arasında eğitim danışmanları ile birlikte öğrenciye en uygun olan konaklama biçimi seçilir.
Genel İngilizce kursları, yurt dışı dil okullarında en çok tercih edilen programlardır. İngilizcesini yazılı ve sözlü olarak ilerletmek isteyen kişiler bu programlar ile günlük hayatta kendilerini daha etkin ifade edebilir; okuma, konuşma, dinleme, yazma ve dilbilgisi becerilerini geliştirebilir. 16 yaşından büyük her seviyedeki öğrenci yurt dışında bu programlara katılabilir.
İş hayatında hızla yükselmek isteyen profesyoneller ve henüz iş hayatına atılmamış öğrenciler için uygun olan iş İngilizcesi programları, iş hayatı boyunca karşılaşılacakları kelimelerin, yazışmaların ve görüşmelerin öğrenilmesini sağlar. Genellikle orta seviyede İngilizce bilgisi olan öğrencilerin katıldığı bu program ile İngilizce yeteneği iş hayatına uygun olarak gelişir.
Profesyoneller ve üst düzey yöneticilerin bireysel olarak ya da küçük gruplar halinde yurt dışında eğitim almalarını sağlayan bu programda gerçek videolar, projeler, incelemeler ve güncel makaleler kullanılır. Dil eğitimi kapsamında iş İngilizcesine yoğunlaşılabileceği gibi genel İngilizce de tercih edilebilir. Profesyonel bir ortamda yoğun bir dil eğitimi almak isteyenler için uygundur.
8-16 yaş arasındaki öğrenciler için yaz aylarında hemİngilizcelerini geliştirebilecekleri hem de farklı kültürlerden insanlar tanıyabilecekleri bir programdır. Geziler, sosyal aktiviteler ve spor ile desteklenen yurt dışı yaz okulları, öğrencilerin keyifli vakit geçirerek dil eğitimi almalarını sağlamaktadır. Gençlerin aile yanında ve kampus konaklamalarında güvenliklerine ekstra özen gösterildiği gibi, havaalanından alıp tekrar bırakmaya kadar her türlü ayrıntı düşünülür.
Üniversite hazırlık programı, yurt dışında lisans eğitimi almak veya yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin ingilizcelerini geliştirmelerini sağlayan ve eğitim alacakları ülkenin eğitim sistemine hazırlayan bir programdır. Sertifika programları ise kariyerlerini geliştirmek ve belli bir alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler için profesyonel eğitimler sunan programlardır ve sonunda uluslararası geçerliliği olan sertifikalar alınır.
Aile fertlerinin çocukları ile birlikte yurt dışı dil okulunda eğitim almalarını sağlayan bir programdır. Veliler çocuklarını okullarına bıraktıktan sonra kendi okullarına giderler. Derslerden kalan zamanlarda da bulundukları şehrin keyfini çıkarır; parkları, müzeleri, tarihi alanları ve eğlence yerlerini gezerek çocukları ile farklı bir ülkede kaliteli zaman geçirirler.
(TOEFL, IELTS, TOEIC, CAE) Sınavlara hazırlık programları, belli bir İngilizce alt yapısı olup uluslararası geçerliliği olan sınavlara hazırlık programlarıdır. Bu programlarda girilecek sınavın bütün bölümleri üzerinde detaylıca durulur ve sınav teknikleri öğretilir. Program Türkiye’de özel üniversitede hazırlık bölümünü atlamak veya yurt dışında eğitim almak isteyen kişiler için uygundur.