Yurtdışı Eğitimleri

Yurt dışında dil eğitimi almak, artık Türkiye’de yabancı dil eğitimi almak kadar kolay.
İnternational House İstanbul olarak 1992 yılından bu yana her yaştan katılımcılar için yurtdışı eğitim dil danışmanlığı vermekteyiz.

Ekibimiz, öğrenci adayları ile yaptığı görüşme sonrasında, kişi için en uygun olan İnternational House Global okullardan birini veya diğer anlaşmalı okullardan birini seçmektedir.

İngiltere’den Amerika’ya, Avusturalya’dan Kanada’ya öğrenci gönderdiğimiz anlaşmalı okullarımız vardır.

Bu konuda öğrencilerime verilen hizmetler
  • Eğitim programları hakkında ücretsiz danışmanlık.
  • Doğru okul, program ve konaklama seçimine yardımcı olmak.
  • Öğrenciye uygun olan dil okulunun belirlenmesi
  • Okulla öğrenci arasındaki tüm yazışmaların yürütülmesi.
  • Başvuru ve vize işlemlerinin takibi.
  • Öğrenciye gideceği ülkedeki yaşam hakkında gerekli bilginin gidiş öncesi verilmesi.
  • Öğrencilerimize yurt dışındaki eğitim süreçlerinde destek olmak.
  • Aile yanında konaklama organizasyonu
  • Yurtta konaklama konaklama organizasyonu
  • Otelde konaklama organizasyonu

İnternational Globaldeki okullar için : http://www.ihworld.com

Genel İngilizce kursları, yurt dışı dil okullarında en çok tercih edilen programlardır. İngilizcesini yazılı ve sözlü olarak ilerletmek isteyen kişiler bu programlar ile günlük hayatta kendilerini daha etkin ifade edebilir; okuma, konuşma, dinleme, yazma ve dilbilgisi becerilerini geliştirebilir. 16 yaşından büyük her seviyedeki öğrenci yurt dışında bu programlara katılabilir.
İş hayatında hızla yükselmek isteyen profesyoneller ve henüz iş hayatına atılmamış öğrenciler için uygun olan iş İngilizcesi programları, iş hayatı boyunca karşılaşılacakları kelimelerin, yazışmaların ve görüşmelerin öğrenilmesini sağlar. Genellikle orta seviyede İngilizce bilgisi olan öğrencilerin katıldığı bu program ile İngilizce yeteneği iş hayatına uygun olarak gelişir.
Profesyoneller ve üst düzey yöneticilerin bireysel olarak ya da küçük gruplar halinde yurt dışında eğitim almalarını sağlayan bu programda gerçek videolar, projeler, incelemeler ve güncel makaleler kullanılır. Dil eğitimi kapsamında iş İngilizcesine yoğunlaşılabileceği gibi genel İngilizce de tercih edilebilir. Profesyonel bir ortamda yoğun bir dil eğitimi almak isteyenler için uygundur.
8-16 yaş arasındaki öğrenciler için yaz aylarında hemİngilizcelerini geliştirebilecekleri hem de farklı kültürlerden insanlar tanıyabilecekleri bir programdır. Geziler, sosyal aktiviteler ve spor ile desteklenen yurt dışı yaz okulları, öğrencilerin keyifli vakit geçirerek dil eğitimi almalarını sağlamaktadır. Gençlerin aile yanında ve kampus konaklamalarında güvenliklerine ekstra özen gösterildiği gibi, havaalanından alıp tekrar bırakmaya kadar her türlü ayrıntı düşünülür.
Üniversite hazırlık programı, yurt dışında lisans eğitimi almak veya yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin ingilizcelerini geliştirmelerini sağlayan ve eğitim alacakları ülkenin eğitim sistemine hazırlayan bir programdır. Sertifika programları ise kariyerlerini geliştirmek ve belli bir alanda uzmanlaşmak isteyen kişiler için profesyonel eğitimler sunan programlardır ve sonunda uluslararası geçerliliği olan sertifikalar alınır.
Aile fertlerinin çocukları ile birlikte yurt dışı dil okulunda eğitim almalarını sağlayan bir programdır. Veliler çocuklarını okullarına bıraktıktan sonra kendi okullarına giderler. Derslerden kalan zamanlarda da bulundukları şehrin keyfini çıkarır; parkları, müzeleri, tarihi alanları ve eğlence yerlerini gezerek çocukları ile farklı bir ülkede kaliteli zaman geçirirler.
(TOEFL, IELTS, TOEIC, CAE) Sınavlara hazırlık programları, belli bir İngilizce alt yapısı olup uluslararası geçerliliği olan sınavlara hazırlık programlarıdır. Bu programlarda girilecek sınavın bütün bölümleri üzerinde detaylıca durulur ve sınav teknikleri öğretilir. Program Türkiye’de özel üniversitede hazırlık bölümünü atlamak veya yurt dışında eğitim almak isteyen kişiler için uygundur.