exam

TOEFL, IELTS, YDS Hazırlık


Günümüzde yabancı dil sahibi olmak artık özel bir yetenek olmaktan çıkıp bir zorunluluk halini almıştır. Öyle ki iş hayatında ya da akademik hayatta daha yetkin olmanın şartlarından biri, dil bilmenin ötesinde yabancı dil sınavlarından geçer kabul edilebilecek bir not almaktır. Educational Testing Service (ETS) bağlı yetkili TOEFL sınav merkezi olan IH Istanbul; TOEFL IBT, IELTS ve YDS hazırlık kursları düzenlemektedir.

Kimler Dil Sınavı ile İlgilenir?

  • Dil tazminatından yararlanmak isteyenler
  • Üniversite hazırlık sınıfını geçmek isteyenler
  • Devlet kurumunda çalışıp yurt dışında görev almak isteyenler
  • Terfi etmek isteyenler
  • Akademik kariyer yapmak isteyenler
  • Yurt dışı üniversitelerinde eğitim almak isteyenler
TOEFL sınav hazırlık eğitiminde öğrencilere İngilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerileri ile ilgili eğitim verilir. Eğitim, genel İngilizce çalışmaları içermez. Sadece sınav sistemi ve stratejileri doğrultusunda uygulamaya dayalı bir içerik hazırlamıştır. Haftalık az yoğun yoğun eğitimler maksimum 12 kişilik sınıflarda gerçekleştirilir. Her bir öğrenci için bir adet danışman atanır. Eğitmenlerin tamamı ise TOEFL öğretme yetkisine sahip (CELTA, DELTA, TESOL) tecrübeli isimlerdir. Derslerin dışında konuşma ve yazma sınıfları ile öğrenilenlerin pekişmesi sağlanır, eğitim öncesinde resmi sınava eşdeğer olan TOEFL deneme sınavı ücretsiz olarak yapılır. Toplam 4 bölümden oluşan sınav yaklaşık 120 dakika sürer.
Belirli bir seviyede İngilizce bilen öğrenciler, yüksek performans elde etmeyi amaçlayan bir eğitim anlayışıyla yetiştirilirler. En az Pre-Intermediate İngilizce bilgisi gereken dil sınavına hazırlık maksimum 12 kişilik sınıflarda yapılır. Tamamı sertifikalı eğitmenler tarafından verilen YDS hazırlık eğitimine ilave olarak konuşma ve yazma sınıfları bulunmaktadır. Her öğrenci için tek tek atanan danışmanların da gözetimi altında eğitim ya haftada 3 gün 2’şer saatten toplam 6 saat ya da haftada 3 gün 3’er saatten toplam 9 saat olarak düzenlenir. YDS hazırlık eğitimi öncesinde resmi sınava eşdeğer olan ve 60 dakika süren YDS Seviye Tespit Sınavı yapılır.
IELTS yoğun hazırlık kurslarına İngilizce seviyesi Intermadiate ve daha üst seviyelerde olan adaylar katılabilirler. 4 temel bölümden oluşan dil sınavında okuma, yazma, dinleme ve konuşma değerlendirilir. Eğitim, Akademik ve Genel IELTS Sınav Hazırlık eğitimleri olarak iki türlü planlanır. 12 kişilik sınıflarda yapılan dil sınavı eğitiminde her öğrenciye bir danışman atanır. Haftada 2 gün 3’er saatten olmak üzere toplam 6 saatten oluşan eğitimi, IELTS öğretme yetkisine sahip eğitmenler verir. Eğitim öncesinde resmi sınava eşdeğer olan IELTS deneme seviye sınavı ücretsiz olarak yapılır. Toplam 4 bölümden oluşan sınav yaklaşık 115 dakika sürer.