Tarihçe

Türkiye’nin en köklü dil okullarından biri olan International House İstanbul Dil Okulu, 1992 yılında kurulmuştur. Geleneksel yöntemleri kullanmak yerine her zaman farklı ve etkili yolları tercih eden IH İstanbul, kısa sürede yabancı dil okulları arasındaki yerini sağlamlaştırmış ve büyüyerek saygınlığını arttırmıştır.

Hakkımızda

Sadece ulusal değil uluslararası ölçekte başarı hedefleyen International House İstanbul Dil Okulu, yabancı dil eğitim standartlarını oldukça yükseğe çekerek başarılı ve uzun ömürlü bir okul olma yolunda çalışmalarına devam etmektedir. Kurulduğu yıldan itibaren geleneksel yöntemlerin dışına çıkmış ve yenilikçi projelerle geniş kitlelere ulaşmıştır. Toplumun bütün kesimlerine hitap eden eğitim sistemi ile farklı yaş grupları, farklı eğitim durumları ve farklı yaşam biçimlerini bir potada eritmiş, hedefi en uzağa koyarak İngilizce iletişim kurma becerisini her öğrencisine aşılamıştır. Her yeni öğrencisinden yeni bir şey öğrenen International House İstanbul Dil Okulu, kendini bu sayede sürekli olarak yenileyebilmekte, yöntemlerini daha mükemmel hale getirmektedir. Toplumun dil eğitimi konusundaki alışkanlıklarını, ihtiyaçlarını, eksiklerini ve avantajlarını inceleyerek en doğru programı belirlemekte, tüm gücünü başarıya ulaşmak için kullanmaktadır.

Bu çabaların ve yatırımların bir sonucu olarak, dünyada İngilizce eğitiminde kalitenin ölçüsü kabul edilen Quality English kurumuna seçilmiştir. 2010 yılında bu kuruma acente olarak kabul edilen IH İstanbul, ayrıca TOEFL iBT sınavlarının dünyada uygulamaya girdiği ilk yıldan beri Türkiye’de bu sınavları başarıyla uygulamakta olan tek dil okuludur. IH İstanbul Suadiye Dil Okulu, TOEFL sınavlarını düzenlemekteki başarısı ve kalitesi ile ETS’in ‘Dünyadaki En İyi TOEFL Sınav Merkezleri’nden biri olarak seçilmiş ve teşekkür mektubu almıştır.

Neden IH İstanbul

Dünyanın en büyük dil okulları grubu International House (IH), Türkiye’nin ilk 500’de yer alan firmalarına dil eğitimi vermektedir. 50 ülkede 150 dil okulu ağı kurarak yabancı dil eğitiminde en yüksek standardı hedefleyen IH World Organization üyesi IH İstanbul, Türkiye’de İngilizce öğretmeni yetiştiren International Training Institute (ITI) ile de aynı şirket grubunda yer almaktadır.

Eğitim sisteminin merkezine öğrenciyi koyan ve onun ihtiyacına göre şekillendiren IH İstanbul, ücretsiz dil danışmanlık hizmetiyle de öğrencisinin en doğru yol haritasında ilerlemesini sağlamaktadır. Online canlı konuşma sınıflarının yaratıcısı olan IH İstanbul, sürekli kendini yenileyerek kalitesinin belirleyicisi olmaya devam etmektedir.