Ödüller

IH İstanbul Dil Okulları, ESP (Özel Amaçlı İngilizce Programları) projesiyle dalında tek kurum olarak aday olduğu Avrupa Birliği Dil Ödülü’nü almayı başardı. ‘Hakemler dil problemini Out’a attı’ adlı projesiylede yarışmaya giren IH İstanbul yine alanında tek kurum olarak ödüle layık görüldü. Ayrıca IH Istanbul, ’EFT-English for Turkey’ projesiyle İngilizce eğitimi ve ‘Türkçe öğrenmek Türk Kahvesi içmek kadar kolay’ adlı projesiyle de Türkçe eğitiminde ilk 10 içine girmeyi başardı. IH İstanbul Dil Okulları böylece, sadece AB Dil Ödülü sahibi tek dil okulu olmakla, aynı başarıyı üst üste tekrarlayan ilk ve tek dil okulu olma başarısını da gösterdi.

AB Dil Ödülü, dil öğretimi ve öğrenimi alanında yenilikleri cesaretlendirmek, dil öğretiminde yeni teknikleri ödüllendirerek bu tekniklere ilişkin bilginin yaygın kullanımını sağlamak ve böylece iyi uygulamaları duyurmak amaçlı, maddi boyutu olmayan bir ödüldür. Ödül, her yıl AB sınırları içindeki her ülkede en yenilikçi dil öğrenim projelerine verilmektedir. Yerel ve ulusal boyutlu yenilikçi projeleri destekleyen AB Dil Ödülü Avrupa çapında dil öğretim standartlarının yükseltilmesini teşvik eder. IH İstanbul Dil Okularının ödülleri sadece AB Dil Ödülüyle de sınırlı değildir.

Türkçe Bölümü ‘2008 den bugüne her yıl, uluslararası dil kurslarının değerlendirildiği ‘languageCourse.Net’ internet sitesinde, öğrencilerin oylarıyla en başarılı dil okulu seçilmektedir.