Eğitmenler

IH İstanbul İngilizce Dil Okulları’nın 20 yıllık parlak eğitim kariyerinin temel nedeni, sadece üstün nitelikli eğitmenlerle çalışma ilkesine gösterdiği bağlılıktır.

IH İstanbul Dil Okuları eğitmenleri, üniversitelerin İngilizcebölümlerinden mezun, eğitmenlik formasyonuna ve 2 yıldan az olmamak üzere eğitmenlik deneyimine sahip Türkler ya da resmi dili İngilizce olan yabancı ülkelerdeki üniversitelerden mezun ve CELTA (Yetişkinlere İngilizce Eğitmenliği Sertifikası), TEFL, TESOL (Diğer Dilleri Konuşanlara İngilizce Eğitmenliği), CELTYL (Çocuklara İnilizce Eğitmenliği Sertifikası), DELTA gibi MEB tarafından kabul edilen uluslararası eğitmenlik sertifikaları ile en az 1 yıllık eğitmenlik deneyimine sahip yabancı eğitimciler arasından titizlikle seçilmektedir.

Türk eğitmenlerin de İngilizce bilgi ve becerilerinin ‘native’ (doğal kullanıcı) seviyesinde olduğunu kanıtlamak amacıyla, belirtilen uluslararası İngilizce dil eğitmenliği sertifikalarından en az birine sahip olmaları tercih edilir. Yine aynı nedenle, yerli ya da yabancı tüm eğitmenlerin çeşitli iş ve meslek branşları ile çocuk ve gençlere özel programlar yapma konusunda da bilgi ve deneyimlerinin bulunmasına dikkat gösterir.

IH İstanbul Dil Okularında görev yapan yerli ve yabancı eğitmenlerin tamamı, ayda en az iki kez düzenlenen hizmet içi atölye çalışmalarına katılarak bilgi ve becerilerini güncellemiş olurlar.