Eğitim Sistemi

1992 yılından beri hizmet vermekte olan IH, geleneksel yöntemleri kullanmak yerine, her zaman farklı ve etkili yolları tercih etmektedir. Kurulduğu günden bu yana klasik eğitim anlayışını reddeden ve İngilizce dil eğitiminde devrim yapan IH, her gün kendini yenilemeye devam etmekte ve uyguladığı farklı eğitim metotlarıyla kaliteyi oldukça yükseltmektedir.

Eğitim Planlama Aşamaları

 • Yazılı Seviye Tespit Sınavı

  IH’te yazılı sınav çoktan seçmeli sorulardan oluşur. Yazılı seviye tespit sınavı bir sonraki aşama olan sözlü sınav öncesinde IH’e başvuran her öğrenciye uygulanır. Yazılı sınav şubelerde yapıldığı gibi zamanı olmayan ya da farklı şehirde bulunan adaylar için internet üzerinden de gerçekleştirilebilir.

 • Sözlü Seviye Tespit Sınavı

  Yazılı sınavlar her zaman doğru sonucu veremeyebilir. Adayın İngilizce dil seviyesini doğru tespit edebilmek amacıyla yazılı sınavın hemen ardından eğitmenle yüz yüze ya da telefonda sözlü sınav yapılır, İngilizce dil seviyesi sözlü sınavın sonucuna göre belirlenir. işe alım sınavlarında iki sınavın toplam sonucuna göre belirlenir.

 • İhtiyaç Analizi

  İhtiyaç analizi öğrencinin seviyesini ortaya çıkarmanın çok ötesinde, neden İngilizce öğrenmek istediği, kimlerle iletişim kuracağı, eksiklerinin neler olduğu gibi, eğitim süresince hayati değer taşıyan bazı bilgileri açığa çıkarmak üzere tasarlanmıştır. Böylece öğrencinin hedefleri ve zaman kısıtlamaları doğrultusunda ‘’Tailor Made’’ programlar hazırlanarak öğrencinin hedefe en kısa sürede ulaşması sağlanır.

 • Eğitim Planlama

  Öğrencinin dil seviyesi belirlendikten ve ihtiyaç analizi yapıldıktan sonra nasıl bir eğitime ihtiyacı olduğu saptanır ve adaya en uygun program hazırlanıp sunulur. Devamında adaya uygun eğitmen seçenekleri belirlenir.